| | | Ayarsız GencLik| | Oyun| Program| Müzik| Paylasım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
| | | Ayarsız GencLik| | Oyun| Program| Müzik| Paylasım

Ayarsız Genclik,Photoshop,Web tasarım

HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi Torpilli  
.

Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi

Go down 
AuthorMessage
-KaramsaR-
Admin
Admin

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1129
Nerden Nerden : İstanßuL..!
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 2008-03-08

Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi Empty
PostSubject: Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi   Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi EmptyWed May 07, 2008 11:27 am

Uşak'ta Gözleri Görmeden Dokuduğu Kilimleriyle Ünlenen Ümmü Balyemez (62), Belediye Tarafından Yılın Annesi Seçildi. Eşme İlçesinde Oturan Balyemez'in Dokuduğu Yüzlerce Kilim, Görenleri Hayran Bırakıyor. 5 Yaşında Geçirdiği Bir Kaza Sonucu Görme Yetisini Kaybeden Balyemez, Azmi ve Sabrıyla Görenlere Örnek Oluyor. Ümmü Balyemez'in Çalışmaları, Devlet Yetkilileri Tarafından da Takdirle Karşılanıyor.

Uşak'ta gözleri görmeden dokuduğu kilimleriyle ünlenen Ümmü Balyemez (62), belediye tarafından yılın annesi seçildi. Eşme ilçesinde oturan Balyemez'in dokuduğu yüzlerce kilim, görenleri hayran bırakıyor. 5 yaşında geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini kaybeden Balyemez, azmi ve sabrıyla görenlere örnek oluyor. Ümmü Balyemez'in çalışmaları, devlet yetkilileri tarafından da takdirle karşılanıyor.
Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, Balyemez'i yılın annesi seçtiklerini söyledi. Apaydın, "Ümmü Balyemez'in, görmeyen gözleriyle 50 yıldır kilim dokumak için gösterdiği azim ve sabırla örnek olacağını düşünüyorum. Ümmü teyzeye hediyesini, 11 Mayıs Pazar günü saat 19.30'da, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz törenle vereceğiz." dedi.
Gözlerini kaybetmesine rağmen ayaklarının üstünde durmayı başardığını belirten Balyemez ise, "Her türlü ihtiyacımı kendim karşılayabiliyorum. Evlendim, iki çocuğum oldu. Onlara baktım, büyüttüm. Can sıkıntısından kilim dokumayı öğrendim. Bugüne kadar yüzlerce kilim dokudum. Kilim dokumak, benim için bir meşgale ve geçim kaynağım. Allah bana, Cumhurbaşkanı'na (Abdullah Gül) ve Başbakan'a (Recep Tayip Erdoğan) dokuduğum kilimleri hediye etmeyi nasip etti. Gözlerim görmese de ben bu kilimleri gönül gözümle dokudum." şeklinde konuştu.
Başkan Apaydın'a da desteğinden dolayı teşekkür eden Balyemez, "Belediye Başkanımız, benden desteğini esirgemedi. Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a kilimleri hediye etmemde yardımcı oldu. Ona sonsuz teşekkür ediyorum. Hayallerimin gerçeklemesinde yardımcı oldu. Yılın annesi olarak seçtiklerini söylediklerinde çok duygulandım. Herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. (Cihan Haber Ajansı)
Back to top Go down
http://www2.hareketforum.com

Görmeden Kilim Dokuyan Ümmü Teyze Yılın Annesi Seçildi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-